Video

Archiv videopříspěvku:

Ahoj, chcete se dozvědět co mě v životě ovlivnilo? Pokud jo, tak se mrkněte dál...

Tentokráte se podíváme na divadlo...a to komedii a satiru. Přeji pěknou zábavu :-)

1. místo: Osvobozené divadlo (Jiří Voskovec, Jan Werich, Jaroslav Ježek, Mac Frič atd.). Vynikající divadlo, které působilo v meziválečném období. Jeho díla patří k pokladům naší divadelní scény. Humor a satira zůstane nesmazatelně vryta pod kůži každému, kdo si tyto skvělé věci připustí k tělu a nezalekne se toho, že jde o tvorbu divadla, které na naší scéně působilo před osmdesáti lety, protože klasika nestárne...(ukázka je z filmu Pudr a benzín)

2. místo: Divadlo ABC je "pokračovatelem" Osvobozeného divadla v poválečné éře. Geniální Jan Werich si k sobě přizval vynikajícího klauna a herce Miroslava Horníčka (ukázka je z hry Těžká Barbora).

3. Divadlo Járy Cimrmana, za objevením vynikajícího umělce, vynálezce, pedagoga, filozofa atd., jehož šíře zájmů se dá srovnat pouze Leonardem da Vincim a to ještě těžko, jsou pánové Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak... (ukázka je z hry Záskok).

4. místo: Divadlo Semafor, ukázka z prvního představení divadla Semafor, které napsali Jiří Suchý (libreto, texty písní) a Jiří Šlitr (hudba) v roce 1959. Hrají Miroslav Horníček, Pavlína Filipovská a Ivan Dvořák.

5. místo: Čechovo prozatimní divadlo - Dívčí válka

6. místo: Divadlo Sklep, je jedno z pražských divadel, které bylo založeno v roce 1971 Davidem Vávrou a Milanem Šteindlerem. Divadlo se dosud vyznačuje osobitým zpracováním divadelních her (ukázka je ze záznamu divadelní hry Mlýny, v hlavních rolích: Otakáro Schmidt, Tomáš Hanák, David Vávra, Ondřej Trojan, Jiří Fero Burda, Robert Nebřenský, režie: Ondřej Trojan, Jiří Fero Burda.

7. místo: Miloslav Šimek a Jiří Grossmann, byli součástí scény divadla Semafor. Jejich osobitý humor nezapomenutelně ztvárnili ve svých povídkách (ukázka z pořadu Návštěvní den - povídka Můj první klobouk).

7. místo: Divadlo Spejbla a Hurvínka je loutkové divadlo zaměřené především na představení pro děti, v nichž hrají hlavní roli Spejbl, Hurvínek, Mánička, paní Kateřina a pes Žeryk. Bylo založeno v Plzni v roce 1930 Josefem Skupou. Začátkem roku 1944 bylo nacistickými úřady uzavřeno až do konce 2. světové války. Na podzim 1945 přesídlilo do Prahy, kde působí až dosud (ukázka Hurvínek skloňuje kočku).